Ostatnie szlify z Pogonią

Wygranym sparingiem z Koroną Pogoń Stawiszyn nasi Trampkarze Młodsi zakończyli przygotowania do sobotniego Młodzieżowego Turnieju o Mistrzostwo Wielkopolski.

Tydzień wzmożonej pracy dobiegł końca, a jego podsumowanie okazało się bardzo optymistyczne. Kontrolny mecz z drużyną Korony Pogoń Stawiszyn był doskonałą okazją, by po raz ostatni przed sobotnimi rozgrywkami przećwiczyć to wszystko nad czym zespół pracował w ostatnim czasie. Poprzeczka zawieszona była wysoko, bo czwartkowy rywal to ekipa z rocznika 2002, której atutem bez wątpienia były warunki fizyczne zawodników. Nie zraziło to jednak kakaesiaków. Podopieczni trenera Karola Kiełbika zagrali szalenie ambitnie, prezentując całkiem niezły futbol i choć jako pierwsi stracili dwie bramki, nie tylko odrobili straty, ale też zdobyli tę zwycięską. Wygrana bardzo cieszy, bo przed rokiem z tą samą drużyną zaliczyliśmy porażkę 0:4, postęp jest więc ewidentny.

Po treningu, jaki w środę przeprowadził z chłopakami Piotr Morawski, trener naszego pierwszego zespołu, postanowiłem rozegrać sparing, żeby wdrożyć to co ćwiczyliśmy. Obserwując grę zespołu mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że cel został osiągnięty i nie mówię tu o wyniku, bo ten jest rzeczą najmniej istotną. Mecz z Pogonią był doskonałą okazją, by sprawdzić, czy w środę uważaliśmy, zwłaszcza że przyszło nam się mierzyć ze znacznie silniejszym fizycznie rywalem. Spotkanie pokazało jednak, że jeśli ma się wolę walki i pomysł na grę, wszystko jest możliwe. Uważam, że rozegraliśmy fajny mecz, mimo iż większość zawodników – by zbytnio nie forsować się przed sobotą - obecna była na murawie mniej czasu niż zazwyczaj, a okazję do zaprezentowania się mieli teoretyczni „zmiennicy"  - podsumowuje trener Karol Kiełbik.

Galeria ze sparingu dostępna jest tutaj

Korona Pogoń Stawiszyn (2002) - KKS Kalisz 2:3 (2:1)

Bramki dla KKS-u:2:1 Jakub Konopa 37.min, 2:2 Mateusz Kościelak 58.min, 2:3 Eliasz Kasołka 62.min.

KKS Kalisz: Igor Bośnjak – Szymon Sałata, Kacper Kaliński, Hubert Woźniak, Marcin Stysiał – Mateusz Kościelak, Jakub Zachara, Kamil Zakrzewski, Wiktor Bury – Jakub Konopa, Jakub Janiszewski. Na zmiany wchodzili: Krystian Pawłowicz, Kamil Janiak, Piotr Krzyżaniak, Szymon Olejnik, Kamil Przysiecki, Mateusz Molek, Jakub Pawelec, Artur Nastawski, Eliasz Kasołka, Igor Koniusz.