Mamy to !

Mamy to !

Po wyrównanym i zaciętym pojedynku nasz zespół pokonał ostatecznie Centrę Ostrów Wielkopolski 4:2. To ważne zwycięstwo wywindowało kakaesiaków na szczyt ligowej tabeli.

Zgodnie z przypuszczeniami to nie było łatwe spotkanie. Przez większą część pierwszej połowy mecz miał bardzo wyrównany przebieg, akcja co chwilę przenosiła się raz na jedną, raz na druga połowę, aż w końcu, w 25.minucie to Centra jako pierwsza zdołała otworzyć wynik. Jednobramkowa przewaga nie trwała jednak długo, bo już po chwili prezentujący tego dnia doskonałą formę Jakub Konopa strzela wyrównującego gola i, jak się później okazało, nie było to jego ostatnie słowo w tym meczu.

Zacięta i wyrównana pierwsza odsłona spotkania po zmianie stron okazała się równie emocjonująca i obfitująca w szereg nieoczekiwanych zwrotów akcji. W 43. minucie fantastycznym strzałem z rzutu wolnego Marcin Stysiał wyprowadza nasz zespół na prowadzenie, ale Centra nie składa broni i już za nieco ponad pięć minut jest 2:2. Walka zaczyna się więc od początku. Walka, z której to podopieczni Karola Kiełbika wyszli zwycięsko. Pokazali nie tylko umiejętności, ale też charakter i ambitną grę do ostatnich minut. Hattrick w wykonaniu Kuby Konopy – wyśmienity, nagroda w postaci zwycięstwa - w pełni zasłużona.

- Z zespołem Centry spotykamy się kilka razy do roku, nie tylko w lidze, ale i na sparingach. Każdy z tych meczów ma swoją dramaturgię i swojego zwycięzcę. Tym razem to my się nim okazaliśmy, co nie znaczy ze przyszło nam to łatwo. Najważniejsze jest dla mnie to, że w większości udało się zrealizować nasze założenia na ten mecz. Wynik często się, ale drużyna pokazała charakter, cały czas mieliśmy głowę do góry, cały czas graliśmy do przodu, walcząc o korzystny rezultat – podsumowuje trener Karol Kiełbik.

Czwartkowym zwycięstwem, póki co, nasza drużyna zapewniła sobie pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Za tydzień, w ostatniej już jesiennej kolejce, pojedynek z drużyną Antonio Jarocin.

***

I liga okręgowa Trampkarza Młodszego, 20.10.2016r., godz. 18.00
Centra Ostrów Wielkopolski - KKS Kalisz 2:4 (1:1)
Bramki dla KKS-u: 1:1 Jakub Konopa 29.min, 1:2 Marcin Stysiał 43.min, 2:3 Jakub Konopa 56.min, 2:4 Jakub Konopa 69.min.

KKS Kalisz: Igor Bośnjak (Kornel Kulikowski)- Marcin Stysiał, Kacper Kaliński, Igor Koniusz, Mateusz Kościelak, Szymon Olejnik, Kamil Zadka, Jakub Zachara, Kamil Przysiecki, Jakub Konopa, Eliasz Kasołka, Piotr Krzyżaniak, Patryk Rosiński, Kacper Hankowski, Michał Grzegorski, Kamil Zakrzewski.