Spotkanie na ....Szczycie :-)

W miejsce cotygodniowego, czwartkowego treningu nasi młodzicy zagrali mecz kontrolny z drużyną trampkarza młodszego ze Szczytnik. Spotkanie, choć tylko towarzyskie, stało na bardzo dobrym piłkarsko poziomie.

Obu zespołom należą się za ten mecz duże słowa uznania. Choć był to tylko sparing, żadna z drużyn nie miała zamiaru stosować taryfy ulgowej ani wobec przeciwnika, ani w stosunku do siebie. W efekcie obejrzeliśmy całkiem niezłe pod względem sportowym spotkanie, które z pewnością obu zespołom wyjdzie na dobre.

Piłkarze Szczytu Szczytniki od początku postawili naszym młodym zawodnikom twarde warunki. Bardzo wyrównana pierwsza połowa wprawdzie nie przyniosła zdobyczy bramkowych po żadnej ze stron, ale niedługo po rozpoczęciu drugiej to właśnie gracze ze Szczytnik w ciągu niespełna dwóch minut zaskoczyli celnymi trafieniami. Dwie kolejne, niemal identycznie zagrane, długie piłki i bezbramkowy remis zamienił się w dwubramkowe prowadzenie gospodarzy.

Niekorzystny wynik nie zniechęcił jednak kaliszan. Wręcz przeciwnie, z minuty na minutę przejmowali coraz pełniejszą kontrolę nad przeciwnikiem, coraz częściej też stwarzając pod jego bramką groźne sytuacje. Pierwszą dogodną okazję do zdobycia kontaktowego gola wykorzystał skutecznie, w 44. minucie Szymon Olejnik.

Niespełna dziesięć minut później na 2:2 wyrównał Jakub Konopa, a tuż po chwili trzecie trafienie dołożył Kamil Przysiecki, który przytomnie zachował się w polu bramowym rywali i wpakował do siatki piłkę wybitą wcześniej przez golkipera gospodarzy.

- Mecz rozgrywany był na pełnowymiarowym boisku i w 11-osobowym składzie, co ma na celu stopniowe przygotowywanie się do rozgrywek w lidze trampkarza, a te czekają nas już za kilka miesięcy. Oczywiście obecna liga jeszcze trwa, ale starcie z silniejszym fizycznie rywalem mogło nam tylko pomóc. Cieszy fakt, że chłopcy z drużyny przeciwnej dali nam mocne wsparcie i solidnie pracowali podczas całego spotkania – podsumowuje trener Karol Kiełbik.

Galeria zdjęć ze sparingu znajduje się tutaj

12 maja 2016, godz. 18.30
Szczyt Szczytniki - KKS I Kalisz 2:3 (0:0)

Bramki dla KKS: 2:1 Szymon Olejnik 44.min, 2:2 Jakub Konopa 53.min, 2:3 Kamil Przysiecki.
KKS Kalisz: Igor Bośnjak (Kamil Janiak) – Piotr Krzyżaniak (Szymon Sałata), Kacper Kaliński (Mateusz Kościelak), Wiktor Bury, Marcin Stysiał (Jan Nowak) - Szymon Olejnik (Mikołaj Ratajczak), Kamil Przysiecki, Jakub Zachara, Kamil Zadka - Jakub Konopa (Jakub Janiszewski), Patryk Rosiński.